Міністерство молоді та спорту України працює над тим, щоб якомога більше людей в Україні займалися спортом та руховою активністю. Ми хочемо зробити рухову активність нормою життя для всіх українців, включаючи вимушених переселенців, ветеранів та членів їх сімей.
Щоб дізнатися, скільки людей займаються спортом і як можна їм допомогти, Міністерство проводить всеукраїнське опитування. Це дослідження допоможе зрозуміти, які групи населення потребують більшої підтримки, і розробити ефективні заходи для залучення людей до спорту.
За результатами опитування Міністерство розробить пропозиції щодо удосконалення системи залучення українців до спорту та рекомендації для державних органів. Ці рекомендації допоможуть зробити спорт більш доступним і привабливим для всіх громадян України.
Не відкладайте турботу про здоров’я на "після перемоги", турбуйтеся про себе та рідних вже зараз.
В межах співпраці Міністерства охорони здоров’я України та громадської організації “INSCIENCE” за фінансової підтримки Світового банку та Швейцарської конфедерації реалізується комунікаційна кампанія “Бережи себе”
Новий NCP коронавірус може ніяк не виявляти себе протягом багатьох днів, так як ми можемо дізнатися, що заразилися? Після закінчення часу піднімається температура і / або з'являється кашель, якщо звернутися в лікарню в цей момент, то зазвичай близько 50% легких вже вражені фіброзом, і це значить, що вже занадто пізно! Тайванські експерти пропонують нам простий тест для самоперевірки на коронавірус, який ми можемо робити щоранку: Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання не менше, ніж на 10 секунд. Якщо ви можете це зробити без того, щоб закашлятися, без почуття дискомфорту, спертості повітря або напруженості і т.д., це свідчить про те, що в легенях немає фіброзу і по суті означає, що інфекції немає. У цей критичний час, будь ласка, перевіряйте себе щоранку в середовищі, де чисте повітря. І ще одна відмінна порада від японських лікарів, які лікують випадки COVID-19: ви повинні постійно забезпечувати зволоження свого рота і горла, не даючи їм пересихати. Робіть кілька маленьких ковтків води хоча б кожні 15 хвилин. Чому? Навіть якщо вірус потрапить вам в рот ... пиття води або інших рідин змиє його через стравохід в шлунок. І вже в животі ... ваша шлункова кислота вб'є вірус. Якщо ви не будете пити достатню кількість води більш регулярно ... вірус може проникнути крізь дихальні шляхи в легені, що дуже небезпечно. Будь ласка, розішліть цю інформацію і поділіться їй з сім'єю, друзями - з кожним! Виявляючи участь, ви можете допомогти світу швидше оговтатися від коронавируса. Нехай всі будуть здорові і щасливі!
МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ 2019 рік.
Лозунг тижня:
«Розширюючи права та можливості батьків - сприяємо грудному вигодовуванню!»
Щорічна Міжнародна літня акція « Тиждень підтримки грудного вигодовування» проводиться більш ніж у 170 країн світу з1-го по 7-е серпня. Ця дата вибрана не випадково, цього дня в 1990-році була прийнята Іночентійська декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Її тоді підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Проходить ця акція під егідою ВАБА-міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися грудним молоком.
Всесвітня акція тижня підтримки грудного вигодовування була задумана, як один із стратегічних методів популяризації та підтримки грудного вигодовування дітей і святкується вона у більш ніж у 170-ти країн світу.
Недаремно Вінстон Черчіль у свій час сказав «Немає для суспільства вигіднішої інвестиції, ніж вкладати молоко в дитину».
Невід’ємною частиною життя дитини є його сім’я і батьки. Сім’я, будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, розвивається та видозмінюється разом з навколишнім світом. З сім’ї починається життя людини. Тут відбувається формування її як громадянина.
Батьківство ж- одне з найскладніших завдань у світі, бо батьки - це вчителі життя, які несуть відповідальність за свою дитину порівну.
Права дитини в Україні захищені статтями Конституції України, Конвенцією ООН про права дитини, сімейним кодексом, новим законом про стягнення аліментів, також Державною програмою про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, Законом про гендерну рівність батьків. Але реалії життя не зовсім відповідають законам і постановам України.
Україна знаходиться на 65-му місці в рейтингу дотримання гендерної рівності. На теренах нашої держави проживає більше 4-х млн. неповних сімей, більше 250 тис. сімей, у яких дітей виховує тільки батько, 7 млн. позовів з приводу несплати аліментів. В Україні святкуються День матері, День батька, Міжнародний День сім’ї, але тільки 2% татусів знаходяться у д\відпустках, 10% татусів доглядають за хворими дітьми, тоді як у Великій Британії 15-ти тижнева відпустка по догляду за дитиною надається обом батькам одночасно, або окремо до одного року. В Ісландії 90% татусів були у д\відпустках, у Швеції на батька і матір надається 18-ти місячна д\відпустка з виплатою їм 80% заробітної плати – татові належить 3 м-ці. Кожен третій німець користується правом на д\відпустку. У Швеції правом на д\відпустку користується 56% чоловіків у Данії- 36% , у Фінляндії-39% . За даними ЮНІСЕФ українській батько в середньому проводить зі своєю дитиною 4 хвилини на день. В дошкільні заклади Європи приймаються діти з 2-х місячного віку, є власні д\садки на великих підприємствах. В Україні д\відпустка досить коротка і батько не може претендувати на неї в повному обсязі, крім випадків усиновлення або вдочеріння дитини. Дошкільні дитячі заклади переповнені, про дитячі ясельки з 2-х місячного віку годі навіть мріяти.
Україна повинна зробити слідуючі кроки для досягнення гендерної рівності в сім’ї:
· належним чином оплачувана д\відпустка;
· залученість до неї тат;
· захист від звільнень з роботи молодих батьків;
· гнучкий графік праці;
· доступність дитячих дошкільних закладів;
· безпечні умови праці для всіх працівників незалежно від статі.
Це можливість ростити дітей без ризику бідності та шлях до гендерної рівності!
Медична спільнота України підтримує усі кроки держави на шляху до гендерної рівності і допомогає її досягти, виконуючи та втілюючи в життя Розширену Ініціативу ВООЗ\ЮНІСЕФ « Лікарня, доброзичлива до дитини», наказ МОЗ УКРАЇНИ № 715 та інші накази і постанови.
Сімейні пологові зали, партнерські пологи, участь чоловіка в догляді за малюком у післяпологовому відділенні, участь обох батьків у виходжуванні дитини методом « мама Кенгуру», святкування Тижня підтримки грудного вигодовування цілими родинами - це не що інше як гендерна рівність батьків.
Діючи разом, підтримаємо батьків і забезпечимо умови для грудного вигодовування сьогодніі і для майбутніх поколінь!
Запрошуємо донорів!
Шановні мешканці Царичанського району
11.06.2019 року на базі КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР»
відбудеться платний забор крові з 8:00
обласною станцією переливання крові
ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?
- донором може бути будь-яка людина віком від 18 до 60 років, яка не має медичних протипоказань до здачі крові та її компонентів (людина яка перехворіла гепатитом та ін.),
- на донацію донор повинен прийти з паспортом (оригінал) з пропискою
Дніпропетровської області та ідентифікаційним кодом (копія).
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
- донор повинен бути в чистому вигляді. Забороняється прийом алкоголю, медикаментів і жирної їжі протягом доби перед кроводачею,
- напередодні виключити із раціону жирне, смажене, гостре, копчене, молочні продукти, яйця, масло,
- рекомендується напередодні та перед кроводачею: солодкий чай, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, картопля, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти,
- донор не має права приходити на кроводачу хворим (підвищена температура, нежить, головний біль).
- донор перед здачею крові або плазми проходить лабораторне та медичне обстеження (гемоглобін, група крові, огляд терапевта),
- дозу кроводачі або плазмодачі визначає лікар,
- перед кроводачею донор забезпечується легким сніданком (солодкий чай, печиво), після кроводачі-компенсація на обід.
Щиро дякуємо тим небайдужим землякам, які розуміють важливість цієї справи
і приходять на заклики, та і просто самі здають кров для тих, хто її потребує. Адміністрація райлікарні
безмежно вдячна великій кількості
донорів які здали кров.
Адміністрація
КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
ОПИТУВАННЯ МАМ
ПІДТРИМКА ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ
Вашій дитині не більше одного року? Запрошуємо взяти участь в анонімному опитуванні.
Мета: удосконалення надання допомоги з питань підтримки грудного вигодовування дітей в Україні.
Ваша згода відповісти на запитання сприятиме покращенню роботи медичних установ у питаннях підтримки грудного вигодовування.
Анкета розроблена та буде аналізуватися Методично-організаційним навчально-ресурсним центром НДСЛ "ОХМАДИТ" МОЗ України, Київським міським центром підтримки грудного вигодовування.
Лінки на опитування:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4suO5efsvdQrW1z3NG7_5a-5lfjqJGCKFimXCAalKf9jkTQ/viewform
До відома мешканців Царичанського району!
з 19 по 25 квітня 2018 року згідно з наказом ДОЗ ДОДА №704/0/197-18 від 18.04.2018 року проводиться тижневик з нагоди Всеукраїнського дня меланоми в Дніпропетровській області.
МЕЛАНОМА
Меланома (або рак шкіри) – найпоширеніше онкологічне захворювання, яке все частіше зустрічається у пацієнтів в будь-якому віці.Даному виду онкології притаманний стрімкий розвиток, а на пізніх стадіях – ураження внутрішніх органів. Саме тому дуже важливо вчасно виявити новоутворення і вибрати правильну тактику лікування, щоб допомогти пацієнту назавжди позбутися від хвороби. Запідозрити хворобу можна, виявивши асиметричну пігментацію. І тільки після проведення біопсії точно ставлять остаточний діагноз. Новоутворення видаляють за допомогою хірургії, методом висічення. Онкологія шкіри зазвичай розвивається у людей, родичі яких страждали від цього захворювання. На розвиток впливають зовнішні чинники. Цей вид патології становить 10 відсотків всіх недоброякісних утворень шкірних покривів. У людей, що входять у вікову групу від 15 до 39 років, патологія займає 3-е місце за частотою серед всіх онкологічних захворювань. У 80 відсотках випадків хвороба розвивається через надмірну інсоляцію. Дуже важливо, якомога раніше виявити проблему зі здоров’ям і пройти обстеження, від цього залежить результат терапії.
ПРОФІЛАКТИКА
З огляду на високу злоякісність меланом, профілактичні заходи цих новоутворень мають величезне практичне значення. Дуже велику роль в переродженні в злоякісність родимки має її травмування, яке супроводжується плином крові, розвитком запального процесу, інсоляцією. Травмі піддаються невуси, які розташовуються в місцях регулярного травмування. До таких місць відносяться: шкірні покриви голови,стопи,поперекова зона,коміркова зона,зона взаємодії з бюстгальтером і т. д. В якості профілактики також рекомендується видалити всі пігментні плями з ознаками малігнізації. Не можна перев’язувати родимки і будь-які новоутворення нитками, зрізати лезом, ножицями. Також не рекомендується довго перебувати на сонці і відвідувати солярії. Корисно закривати очі сонячними окулярами. Також рекомендується хоча б раз на рік проходити загальний медичний огляд.
ЯК РОЗПІЗНАТИ МЕЛАНОМУ?
Пухлина розвивається таким чином:
Змінюється розмір – йде розростання попередньої родимки або швидко утворюється нова родимка.
Змінюється форма – не є чіткими контури вже наявної родимки або нового утворення на шкірі.
Зміна забарвлення – різноманітність коричневих і чорних відтінків на старому або новому невусі, родимці.
Вторинні клінічні ознаки меланоми:
Розростання новоутворення більше 7 мм в діаметрі – часто доброякісні невуси (родимки) менше за розміром.
Розвиток запального процесу у не злоякісних новоутворень зустрічається не часто, якщо тільки вони регулярно не травмуються.
Виникають скоринки або кровотечі від зіткнення з одягом, наприклад, з бюстгальтером або шкарпетками. Зазвичай зустрічається на перших етапах розвитку раку і не властиво невусам.
При розвитку негативної симптоматики слід відвідати онколога. Лікар проведе огляд, призначить обстеження, підтвердить або спростує діагноз.
ЯК ВІДРІЗНИТИ РОДИМКУ ВІД МЕЛАНОМИ?
Симпатична родимка на будь-якій частини людського тіла розчулює, привертає увагу, служить відмітною ознакою. Проте не кожна людина знає про те, що родимка (медична назва якої – невус) може іноді перероджуватися в недоброякісне шкірне новоутворення– меланому. Симптоматика переродження в злоякісну пухлину наступна:сверблячка,нечіткі краї,випадіння волосся в місці невуса, поява виразок (як результат -кровотеча). Колір у ракової родимки зазвичай чорний як зола, темно-коричневий. Звичайна родимка не повинна ніяк турбувати. А ось якщо з’явилися ознаки переродження в онкологію треба терміново відвідати медичний центр. В іншому випадку настануть негативні наслідки. Важливо пам’ятати, рак піддається лікуванню тільки на перших стадіях. Бувають випадки лікування і на останній стадії, але вони вкрай рідкісні.
Всіх небайдужих до свого здоров'я громадян прохаємо звернутися до лікаря дерматолога КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР" з метою консультації.
Завідуюча КДВ Линник Н.Ю.
Запрошуємо донорів!
Шановні мешканці Царичанського району
22.02.2018 року на базі КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР»
відбудеться платний забор крові з 8:30
обласною станцією переливання крові
ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?
- донором може бути будь-яка людина віком від 18 до 60 років, яка не має медичних протипоказань до здачі крові та її компонентів (людина яка перехворіла гепатитом та ін.),
- на донацію донор повинен прийти з паспортом (оригінал) з пропискою
Дніпропетровської області та ідентифікаційним кодом (копія).
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
- донор повинен бути в чистому вигляді. Забороняється прийом алкоголю, медикаментів і жирної їжі протягом доби перед кроводачею,
- напередодні виключити із раціону жирне, смажене, гостре, копчене, молочні продукти, яйця, масло,
- рекомендується напередодні та перед кроводачею: солодкий чай, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, картопля, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти,
- донор не має права приходити на кроводачу хворим (підвищена температура, нежить, головний біль).
- донор перед здачею крові або плазми проходить лабораторне та медичне обстеження (гемоглобін, група крові, огляд терапевта),
- дозу кроводачі або плазмодачі визначає лікар,
- перед кроводачею донор забезпечується легким сніданком (солодкий чай, печиво), після кроводачі-компенсація на обід.
Щиро дякуємо тим небайдужим землякам, які розуміють важливість цієї справи
і приходять на заклики, та і просто самі здають кров для тих, хто її потребує. Адміністрація райлікарні
безмежно вдячна великій кількості
донорів які здали кров.
Адміністрація
КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
До відома мешканців царичанського району!
9.11.2017 р. з 10:00 на базі КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР" буде працювати діагностична
бригада лікарів обласної клінічної лікарні ім. Мечникова до складу якої входять :
- лікар - кардіолог
- лікар - невропатолог
- лікар - гінеколог
- лікар - гастроентеролог
- УЗД органів черевної порожнини
Адміністрація КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
Запрошуємо донорів!
Шановні мешканці Царичанського району
10.08.2017 року на базі КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР»
відбудеться забор крові з 8:30
обласною станцією переливання крові
ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?
- донором може бути будь-яка людина віком від 18 до 60 років, яка не має медичних протипоказань до здачі крові та її компонентів (людина яка перехворіла гепатитом та ін.),
- на донацію донор повинен прийти з паспортом (оригінал) з пропискою
Дніпропетровської області та ідентифікаційним кодом (копія).
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
- донор повинен бути в чистому вигляді. Забороняється прийом алкоголю, медикаментів і жирної їжі протягом доби перед кроводачею,
- напередодні виключити із раціону жирне, смажене, гостре, копчене, молочні продукти, яйця, масло,
- рекомендується напередодні та перед кроводачею: солодкий чай, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, картопля, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти,
- донор не має права приходити на кроводачу хворим (підвищена температура, нежить, головний біль).
- донор перед здачею крові або плазми проходить лабораторне та медичне обстеження (гемоглобін, група крові, огляд
терапевта),
- дозу кроводачі або плазмодачі визначає лікар,
- перед кроводачею донор забезпечується легким сніданком (солодкий чай, печиво), після кроводачі-компенсація на обід.
Щиро дякуємо тим небайдужим землякам, які розуміють важливість цієї справи
і приходять на заклики, та і просто самі здають кров для тих, хто її потребує. Адміністрація райлікарні
безмежно вдячна великій кількості
донорів які здали кров.
Адміністрація
КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
Грудне вигодовування – здоровий початок життя, як запорука поваги один до одного та піклування про світ, в якому ми живемо.
Щороку у світі відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Він проводиться у 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Цьогоріч девіз тижня – «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку» – привертає увагу на необхідність до материнської взаємопідтримки і наставницької підтримки грудного вигодовування.
Грудне молоко є найкращою природною їжею для дитини. Еталону материнського молока не існує. З молоком матері дитині передаються більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів. Воно захищає дитину влітку при підвищеній небезпеці кишкових інфекцій, а в зимовий час – при високій загрозі вірусних захворювань.
За даними ЮНІСЕФ зменшення кількості померлих дітей з 13 мільйонів у 1990 році до 8,8 мільйонів у 2008 частково стало можливим завдяки прийняттю базових заходів на збереження здоров'я, таких як ранній початок грудного вигодовування та виключно грудне вигодовування.
Дев’ять місяців очікування и нарешті ось воно, маленьке,але вже живе створіння, яке ви із ніжністю називаєте синочком, або донею. Усі ці місяці дитинка знаходилась у постійному контакту з матусею і народившись малюк вже знає ваш запах, ритм вашого серця, голос. Але не дивлячись на усе це, для новонародженого зовнішній світ суцільна ворожа територія, до якої пристосуватися не так вже і легко. Один із факторів, що допоможе дитинці звикнути до зовнішнього світу є – грудне вигодовування. Малеча,що знаходиться біля грудей матері почувається у безпеці, відчувши рідний запах, ритм серденька, до якого вже мала змогу звикнути,саме тоді дитя розуміє що цей великий світ не такий вже і ворожий.
Грудне молоко матері – єдиний повноцінний продукт, що так необхідний малюку на перших етапах його розвитку. Жодній лабораторії не вдалося у точності відтворити і записати формулу речовини, яка мала би таку ж кількість поживних речовин і так легко засвоювалась. Яку б кількість вітамінів і необхідних елементів не вміщувала у себе синтетична суміш, вона не зможе належним чином забезпечити маленьке дитя захистом і підтримкою від хвороб, як материнське молоко. Ось одна із переваг грудного вигодовування.
Але цей процес має під собою ще і глибоке духовне підґрунтя. У перші місяці свого життя дитина сприймає світ зовсім інакше, аніж інші. Дотик, голос, запах, у цьому, поки ще маленькому світі немає місця словам. Кожного разу беручи своє дитятко на руки мати ділиться із ним своїм теплом, любов’ю. Годування грудьми не лише фізіологічна потрібність, а й дійство, що дозволяє жінці ділитися із своєю дитиною енергію, створюючи між нею і крихіткою непорушний зв’язок, що обидва пронесуть крізь усе життя. Дитина, що із раннього дитинства почувала любов до себе, прагне повернути і поділитися цим відчуттям із оточуючими. Характер і сприймання світу формується у майбутній особистості перш за все у колі родини, ставлення із любов’ю до дитяти є одним із найважливіших факторів гармонійного розвитку і щоб не втратити змогу виховати у малечі необхідні якості справжньої Людини, матері необхідно дарувати своїй дитині не лише фізичний захист і тепло, а й підтримувати своїми емоціями.
Хоча це звучить певним чином і дивно, але грудне вигодовування дійсно має важливу роль у формуванні особистості людини, та особа, яка із самого дитинства відчуває тепло і любов, увагу до себе у майбутньому буде сповнена прагненням поділитися цими емоціями із усім світом, що веде до першого кроку на шляху до гармонії і миру між кожною людиною.
З ранього дитинства ми вчимося спiлкуватися. Грудне вигодовування є найкращим прикладом iдеального спiлкування через контакт очей, вираз обличчя, мiцний дотик, заспокшйливий запах, ссання грудей та життєдайне молоко. Цей міцний діалог допомагає створити стосунки, які ґрунтуються на любові та довiрi мiж матiр’ю та дитиною. Коли мати прикладає дитину до своїх грудей i дивиться, як та смокче, вона вiдчуває нескiнченну радiсть, вона розквiтає i вiдчуває, що стає серйознішою, відповідальнішою. Образ годуючої жiнки завжди овiяний ареолом ніжності i турботи. В свою чергу малюк пiд час годування почуває себе затишно в маминих обіймах. Краще материнських грудей для годування, втіхи i заспокоєння природа нічого не винайшла.
Запрошуємо донорів!
Шановні мешканці Царичанського району
24.05.2017 року на базі КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР»
відбудеться платний забор крові з 8:30
обласною станцією переливання крові
ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?
- донором може бути будь-яка людина віком від 18 до 60 років, яка не має медичних протипоказань до здачі крові та її компонентів (людина яка перехворіла гепатитом та ін.),
- на донацію донор повинен прийти з паспортом (оригінал) з пропискою
Дніпропетровської області та ідентифікаційним кодом (копія).
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
- донор повинен бути в чистому вигляді. Забороняється прийом алкоголю, медикаментів і жирної їжі протягом доби перед кроводачею,
- напередодні виключити із раціону жирне, смажене, гостре, копчене, молочні продукти, яйця, масло,
- рекомендується напередодні та перед кроводачею: солодкий чай, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, картопля, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти,
- донор не має права приходити на кроводачу хворим (підвищена температура, нежить, головний біль).
- донор перед здачею крові або плазми проходить лабораторне та медичне обстеження (гемоглобін, група крові, огляд
терапевта),
- дозу кроводачі або плазмодачі визначає лікар,
- перед кроводачею донор забезпечується легким сніданком (солодкий чай, печиво), після кроводачі-компенсація на обід.
Щиро дякуємо тим небайдужим землякам, які розуміють важливість цієї справи
і приходять на заклики, та і просто самі здають кров для тих, хто її потребує. Адміністрація райлікарні
безмежно вдячна великій кількості
донорів які здали кров.
Адміністрація
КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
Адміністрація КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
щиро вдячна всім донорам, які здали кров 09.02.2017.
Бажаємо всім міцного здоров'я, хай лихо обходе Ваші оселі.
Головний лікар
КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР В.А. Бровко
Запрошуємо донорів!
Шановні мешканці Царичанського району
27.10.2016 року на базі КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР»
відбудеться забор крові з 8:30
обласною станцією переливання крові
ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?
- донором може бути будь-яка людина віком від 18 до 60 років, яка не має медичних протипоказань до здачі крові та її компонентів (людина яка перехворіла гепатитом та ін.),
- на донацію донор повинен прийти з паспортом (оригінал) з пропискою
Дніпропетровської області та ідентифікаційним кодом (копія).
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
- донор повинен бути в чистому вигляді. Забороняється прийом алкоголю, медикаментів і жирної їжі протягом доби перед кроводачею,
- напередодні виключити із раціону жирне, смажене, гостре, копчене, молочні продукти, яйця, масло,
- рекомендується напередодні та перед кроводачею: солодкий чай, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, картопля, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти,
- донор не має права приходити на кроводачу хворим (підвищена температура, нежить, головний біль).
- донор перед здачею крові або плазми проходить лабораторне та медичне обстеження (гемоглобін, група крові, огляд
терапевта),
- дозу кроводачі або плазмодачі визначає лікар,
- перед кроводачею донор забезпечується легким сніданком (солодкий чай, печиво), після кроводачі-компенсація на обід.
Щиро дякуємо тим небайдужим землякам, які розуміють важливість цієї справи
і приходять на заклики, та і просто самі здають кров для тих, хто її потребує. Адміністрація райлікарні
безмежно вдячна великій кількості
донорів які здали кров.
Адміністрація
КЗ "Царичанська ЦРЛ"ДОР"
«Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку»
У всьому світі (участь бере близько 170 країн) в перший тиждень серпня проходить щорічна міжнародна акція - Всесвітній Тиждень Грудного Вигодовування. В Україні Тиждень грудного вигодовування проводиться щорічно з 2001 року за відповідним рішенням Координаційної Ради Міністерства охорони здоров'я України.
Завдання акції - привернути увагу громадськості до теми природного вигодовування, так як з кожним роком виробники штучного харчування активніше просувають свій товар і грудне вигодовування знецінюється.
В Україні, майже половина (47%) малюків отримують догодовування в перші 6 місяців життя, а 78% мам дають воду своїм дітям до 6 місяців. Більшість дітей до 6 місяців позбавлені ексклюзивного грудного вигодовування, що є небезпечним для їх здоров'я.
З 01.08.2016р. по 07.08.2016р. в Україні проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку».
Тема Тижня грудного вигодовування 2016 року наголошує, що природне годування – це ключовий момент, який змушує подбати про важливість благополучного початку життя, про необхідність піклуватися про здоров’я наших нащадків.
Чому не слід відмовлятися від грудного вигодовування:
- Материнське молоко адаптоване для потреб дитини. Воно стерильне, сталої температури, пристосоване до особливостей травної системи, адаптується до погоди, вологості й температури повітря, тому що мати і дитина перебувають у спільному природному середовищі. Жоден штучний замінник грудного молока не відповідає всім тим вимогам.
- Молоко матері лікувальне, так як містить антитіла, які захищають організм дитини до 6-8 років Біологічні фактори захисту грудного молока впливають на формування імунітету дитини, тому вона буде менше хворіти і легше переносити недуги.
- Грудне вигодовування – профілактика анемії (малокрів’я), алергічних захворювань, цукрового діабету, атеросклерозу та дитячого ожиріння, тому що містить гормони матері та інші біологічно-активні речовини.
- Природне вигодовування зміцнює психоемоційний зв’язок матері з дитиною, який відіграє важливу роль у взаєминах батьків та дітей в майбутньому.
- Вигодовування груддю є корисним і для материнського організму, так як воно полегшує перебіг післяпологового періоду, запобігає розвитку кровотеч, анемії, гнійно-септичних ускладнень, маститу у матері.
- Природне вигодовування зменшує ризик онкопатології у матері, а також регулярне годування груддю запобігає небажаній вагітності.
- Годування груддю – це значна економія для сімейного бюджету, так як адаптовані дитячі суміші досить дорогі і не завжди підходять дитині.
Отже, материнське молоко – ідеальна їжа для немовлят, тому, що вона натуральна, стерильна, тепла, легко засвоюється, забезпечує повноцінний розвиток і ріст дитини, емоційний контакт з матір’ю, впливає на розумові здібності малюка, правильну психологічну поведінку і формує міцний імунітет. А ще, вигодовування грудьми – це не просто звичайне харчування, але і момент психологічного єднання матері і дитини. Маля відчуває свою захищеність і любов. Природа подбала про те, щоб кожна дитина отримала після свого народження молоко своєї матері.
Бог нагородив жінку усім необхідним для народження і вигодовування малюка. З молоком матері дитина вбирає не лише поживні і корисні речовини, але й духовну спадщину.
Дорогі матусі! Пам’ятайте, здорова їжа Вашого малюка стане успіхом його здоров’я і довголіття.
Лікар педіатр
І.Л. Моня 22.07.2016
4 ФЕВРАЛЯ - ВСЕМИРНЫЙ ДЕНЬ БОРЬБЫ ПРОТИВ РАКА.
ЗЛОКАЧЕСТВЕННОЕ ЗАБОЛЕВАНИЕ У ЧЕЛОВЕКА МОЖНО И НУЖНО ПРЕДОТВРАТИТЬ!
Обеспокоенность и повышенное внимание к онкологическим проблемам - одна из характерных черт здравоохранения всех развитых стран. Это обусловлено прежде всего устойчивой тенденцией роста онкологической заболеваемости, которая достигла довольно высоких показателей и в обозримом будущем будет нарастать.
Онкологическая патология занимает первые места в причинах смерти во многих странах мира и причина столь высокой смертности от злокачественных новообразований кроется прежде всего в особенностях этой патологии в том, что лишь 25% из числа больных этого профиля, госпитализируемых для стационарного лечения, находятся в сравнительно ранней стадии заболевания, когда еще доступно и вполне перспективно предпринимаемое лечение. При таких наиболее часто локализациях рака, как рак желудка, рак легкого госпитализация в первой стадии заболевания не достигает и 10%.
В то же время современный уровень знаний и медицинской техники позволяет диагностировать важнейшие формы злокачественных новообразований на ранних стадиях их развития, а также устранить предшествующие им предопухолевые состояния и предраковые изменения.
Во всех развитых странах уделяется все возрастающее внимание как первичной, так и вторичной профилактике онкологических заболеваний.
Под профилактикой злокачественных заболеваний понимается предупреждение возникновения злокачественных опухолей и предшествующих им предопухолевых состояний путем устранения или нейтрализации воздействий неблагоприятных факторов окружающей среды и образа жизни, а также путем повышения неспецифической резистентности организма. Эта система мероприятий должна охватывать всю жизнь человека. Вредные привычки, связанные с попаданием в организм канцерогенных веществ.
На первое место здесь, конечно же, ставят курение а так же особенностям питания с употреблением копченых, острых и жареных продуктов, алкоголя.
Связь вредных привычек с раком большей частью не прямая, а через их раздражающее действие на слизистые и предраковые заболевания, причиной которых эти вредные привычки являются. Например, курение, как правило, является причиной хронического бронхита; нарушения в питании - причиной гастритов и язвенной болезни. Борьба с курением, ограничение количества копченых, жареных и острых блюд в питании ведет к снижению нагрузки на органы и уменьшению риска возникновения предраковых заболеваний, а следовательно и злокачественных опухолей.
Повышенное внимание к контролю курения обусловлено тем, что табак и табачный дым содержат более 3800 химических веществ, из которых многие относятся к полициклическим ароматическим углеводородам , нитросоединениям и ароматическим аминам, являющимися сильнейшими канцерогенами.
Велика роль курения в возникновении рака пищевода, поджелудочной железы, мочевого пузыря. Весьма значительно повышается онкологическая заболеваемость и при употреблении алкоголя, особенно крепких напитков. Так человек, систематически потребляющий 120 г и более чистого алкоголя в день, имеет риск заболеть раком пищевода в 101 раз выше, чем сопоставимый с ним, но не употребляющий алкоголя и атрибутивный риск этой вредной привычки существенно возрастает, если она сочетается с курением.
Мнение о том, что курение является, безусловно, одним из факторов заболевания раком органов дыхания, подтверждается тем, что заболеваемость раком легких у курильщиков значительно выше, чем у некурящих. В первую очередь это связано с тем, что дым раздражает слизистую, все курильщики страдают хроническим бронхитом, который можно расценивать как предраковое заболевание. Курить вредно не только потому, что риск заболеть раком легких для курящего в десятки раз выше, что курение способствует заболеванию раком и других органов, но и потому, что курение является причиной множества других нераковых заболеваний, в том числе и заболеваний, чаще других приводящих к инвалидности - хронического обструктивного бронхита и облитерирующего эндартериита.
Личное здоровье каждого, как известно, большей частью зависит от здорового образа жизни, физической активности, рационального режима труда и отдыха, рационального сбалансированного полноценного питания. Предотвратить старение и исправлять индивидуальные генетические особенности наука пока еще не научилась, имеется множество рекомендаций по организации здорового образа жизни так, чтобы не стареть преждевременно. В их основе лежат не пищевые добавки, а отказ от вредных привычек, сбалансированное питание натуральными продуктами с ограничением мясных блюд, умеренная физическая активность, борьба с избыточным весом и хорошее настроение.
В индивидуальной профилактике сохраняет свое большое значение диспансеризация, при проведении которой всеми врачами-специалистами проявляется онкологическая настороженность, т.е. исключение бластоматозной природы заболевания и опухолевых процессов обследуемой области, включая при необходимости и применение специальных методов исследования. Такой образ действия в процессе диспансеризации в достаточной степени обеспечивает своевременное выявление ранних стадий онкологических заболеваний и лиц с повышенным риском их возникновения, что позволяет формировать группы риска. Лица, отнесенные к этим группам, подвергаются специальным методам исследования (в зависимости от показаний - цитологическим, гистологическим, эндоскопическим, УЗИ, рентгенологическим, лабораторным и т.д.) с соблюдением строгой периодичности их проведения. В такие группы, помимо определенных соответствующими положениями, встречаются также страдающие некоторыми формами анемии, зобом, ожирением II-III ст., хроническими заболеваниями легких и желудочно-кишечного тракта, прежде всего воспалительной природы, в возрасте старше 40 лет.
В эти группы включаются курильщики и страдающие алкогольной зависимостью, лица имеющие кровных родственников больных или болевших онкологическими заболеваниями, прежде всего раком легкого, раком желудка, толстой и прямой кишки, раком молочной железы и др.
В группы риска включаются также лица, у которых обнаружена триада: гипертоническая болезнь, диабет, ожирение.
К одному из наиболее активных методов ранней диагностики и профилактики злокачественных опухолей следует отнести, прежде всего, профилактические медицинские осмотры населения. Опыт показал, что диспансерный метод является наиболее эффективным.
Здоровый образ жизни, отказ от вредных привычек, ежегодный профилактический осмотр семейного – врача, позволяет выявить любое заболевание в ранней стадии, назначить лечение и сохранить здоровье каждому человеку до глубокой старости.
Завеующий
Информационно – аналитическим отделом
КУ «Царичанская ЦРБ»ДОС» Репка А.И.
Шановні мешканці району!
Адміністрація КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» звертає вашу увагу на безпечну поведінку під час перебування в лісі, парку, на дачах, водосховищах, особливо у святкові та вихідні дні. При недотриманні безпечної поведінки виникають фактори розвитку захворювань, що може заподіяти моральні та матеріальні збитки постраждалим та їх родинам.
Такими факторами є:
- Контакт з переносниками трансмісивних інфекцій (комари, кліщі)
Інфекційні хвороби, що виникають при укусах комах, які висмоктують кров, під час яких відбувається зараження збудниками цих захворювань, називаються трансмісивними. У більшості своїй це природно-вогнищеві інфекції, тобто інфекції, поширені на територіях, обмежених місцем проживання переносників (комах, які висмоктують кров). Збудниками трансмісивних інфекцій можуть бути самі різні мікроби, що переходять від хворих тварин або людей в організм переносників, а від них – до здоровим тварин або людей. Таким чином, уявлення про інфекційні хвороби, що передаються через комах, які висмоктують кров, буде неповним, якщо ви не познайомитеся з ними.
Комахи, що висмоктують кров належать до членистоногих – однієї з найбільш численних груп тваринного царства. Членистоногі зустрічаються всюди, де можливе життя (на суші, на морі, у повітрі). Всі членистоногі дуже активні: вони рухливі, енергійно харчуються і розмножуються. Членистоногих, що харчуються свіжою кров’ю тварин, птахів і людини, називають кровососами. Майже всі членистоногі, що висмоктують кров переносять збудників хвороб з крові хворих тварин або людей в організм здорових, тобто вони є переносниками хвороб.
Отже, хвороби, збудники яких передаються людині через комах і кліщів, називають трансмісивними (від «трансмісія» – передача). Трансмісивні інфекції зустрічаються в районах, де живуть їх переносники. Такі райони називаються ендемічними з якого-небудь захворювання, поширеного в даному регіоні.
При попаданні в подібне природне вогнище інфекції людина занедужує «новою» хворобою, котра насправді існувала в цих місцях і раніше, однак в силу, наприклад, малонаселеності регіону рідко виявлялася. Більшість трансмісивних інфекцій реєструється найчастіше в теплу пору року, коли активні їх переносники.
В зонах субтропіків і тропіків висока активність переносників і відповідно напруженість ендемічних вогнищ зберігається практично цілий рік. Хвороби, що передаються членистоногими, являють серйозну загрозу для життя і здоров’я людей. Так, наприклад, епідемії чуми і висипного тифу неодноразово в минулому руйнували цілі міста і навіть країни. Висипний тиф взимку, а влітку малярія нерідко перемагали без бою цілі армії.
Профілактика трансмісивних інфекцій найчастіше зводиться до захисту від нападів комах, що висмоктують кров. Для того, щоб уберегти себе від трансмісивних захворювань, треба, перш за все, отримати чітке уявлення про комах, що їх переносять. Важливо знати, як вони виглядають, де живуть, коли активні, які їх повадки, коли можна чекати їх нападу.
Однак, необхідно не лише боротися з переносниками, але й лікувати або знищувати хворих тварин. Немає таких трансмісивних захворювань, від яких людина, озброєна знаннями, не змогла би себе захистити.
- Укуси змій та гризунів
На території України нараховується десять видів отруйних змій. Менш небезпечні щитомордники. Найбільш розповсюджені гадюки. Після укусу щитомордника або гадюки трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.
Змії ведуть активний спосіб життя тільки в теплий період року – з перших чисел квітня і до глибокої осені, зимою впадають в сплячку, обираючи для цього нори гризунів. Необхідно знати деякі звички змій. Щитомордники перед нападаом дрібно трясуть кінчиком хвоста.
Якщо укусила змія, перш за все слід визначити, отруйна вона чи ні. На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, утворюючих напівовал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.
Токсичність отрути залежить від ряду факторів: фізіологічного стану і віку змії, кліматичних умов її перебування, часу, який минув з моменту пробудження від сплячки. У голодних змій отрути більше, ніж у ситих.
Отрута змій дуже складна за хімічним складом і являє собою комплекс речовин білкової природи з різним механізмом дії. Зміїна отрута руйнує еритроцити, порушує згортання крові, збільшує проникливість клітинних мембран, уражає нервову і серцево-судинну системи. Можливий розвиток алергічної реакції аж до анафілактичного шоку.
Що необхідно зробити, якщо укусила отруйна змія?
Перш за все постаратися як можна скоріше відсмоктати з рани отруту, постійно її випльовувати. ! ! Не можна цього робити тим, у кого є поранення слизової губ або порожнини рота. Рану слід обробити 5%-ним спиртовим розчином йоду або одеколоном, спиртом.
Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки анальгіну або баралгіну. Щоб прискорити виведення отрути, давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води.
Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна протизміїна сироватка, введена не пізніше ніж через 30 хвилин після укусу. Але вводити її може та повинен тільки медичний працівник. Самостійність небезпечна через можливий розвиток алергічних реакцій на введення сироватки. І якщо людині не надати термінової допомоги, вона може загинути.
Основне: потерпілого потрібно якомога швидше на носилках або попутним транспортом доставити в найближчий медичний заклад.
Часто першу допомогу при укусах змії надають неправильно.
Категорично забороняється:
- накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Ця міра не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці та сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута;
- припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами;
- розрізати рану на місці укусу.
Всі ці маніпуляції не тільки не корисні, але й шкідливі. Вони призводять до розвитку інфікованих ран, які довго не гояться, сприяють порушенню обміну речовин в пошкоджених тканинах.
Відправляючись на відпочинок в гори, в ліс по гриби, ягоди, слід бути обережним. Не забувайте, що змія кусає тільки захищаючись! Необхідно палицею розсунути зарослі, обстежити ущелини, аби ненароком не потурбувати змію. Обирайте надійне взуття, надягнути широкі штани і заправити їх в черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.
Шкідливими гризунами є сірий пацюк, домова миша, звичайна полівка, чорний щур, звичайний кріт і деякі інші види гризунів. Гризуни є переносниками ряду інфекційних та інвазійних захворювань (чума, туляремія, лептоспірози, тріхінелленз, сальмонельози, псевдотуберкульоз, хоріоменінгіт і т.д.). Їх роль в розповсюдженні хвороб людини велика.
По-перше, - гризуни найважливіші природні носії зоонозних інфекцій, тобто їх збудники циркулюють, як правило, серед гризунів, а в організм людини потрапляють випадково, викликаючи при цьому серйозні захворювання.
По-друге, гризуни - найважливіші прокормителі переносників інфекцій, тобто існування багатьох кровосисних членистоногих (москіти, блохи, кліщі та ін), укус яких може супроводжуватися зараженням людей зоонозами, забезпечується за рахунок їх харчування на гризунах.
По-третє, гризуни служать безпосереднім джерелом зараження людей.
Особливу небезпеку становлять гризуни, що живуть в безпосередній близькості від людини: в його житлових приміщеннях і спорудах, в зелених зонах населених пунктів, на садово-городніх ділянках.
- Ультрафіолетове випромінювання та виникнення теплових ударів
Не варто нехтувати такою небезпекою, як можливість отримання теплового удару, особливо якщо ви відпочиваєте в незвичних нам теплих краях з підвищеною вологістю. Іноді виникнення теплового удару просто не розпізнають, забуваючи про існування такого нездужання, а що виникли симптоми вважають проявом вчорашнього узливання, вважаючи, що все само собою пройде. Однак якщо не вжити негайне лікування, можуть виникнути незворотні зміни в структурах головного мозку і навіть може статися летальний результат.
До тепловому удару можуть призвести разом або окремо наступні фактори: напружена діяльність, спекотна і волога погода, погана вентиляція, темна і щільна одяг, зневоднення або порушення електролітного балансу в організмі. Різновидом теплового удару є сонячний удар, який визначають як патологічний синдром, виявляється поразкою центральної нервової системи при тривалому впливі прямих сонячних променів на область голови. За певних умов ці фактори можуть позбавити організм здатності самоохолоджуватися, виділяючи піт. Зростаюча температура тіла починає руйнувати життєдіяльність внутрішніх органів. Якщо не вжити жодних заходів, це може призвести до незворотних наслідків.
Найбільш схильні теплових ударів чоловіки середніх років, які зловживають алкоголем (що досить актуально під час відпочинку). Не рідкісні теплові удару і у дітей, так що за ними необхідно стежити в жарку погоду, навіть якщо ви самі не відчуваєте ніякого нездужання.
Симптоми теплового удару: слабкість, запаморочення і нудота. Можуть початися судоми і головні болі. Зазвичай при цьому у людини пересихає в роті і відчувається спрага. Може припинитися потовиділення. Шкіра стає гарячою, сухий, червоніє, а іноді синіє через нестачу кисню. Хоча до цього часу температура тіла перевищує 40 ° С, потерпілий може відчувати озноб. Сеча стає темною, пульс – прискореним, сильного наповнення, зростає частота дихання. З погіршенням стану все більш яскраво вираженими стають порушення свідомості. Якщо температура перевищує 41 ° С, то можуть початися судоми, кома і станеться найгірше – смерть.
Профілактика:
Очевидно, що краще попередити тепловий удар, ніж усувати його наслідки. Насамперед профілактика полягає до усунення факторів (посилання на фактори), що сприяють виникненню теплового удару. Зменшення ймовірності теплового удару так само сприяє вживання достатньої кількості рідини (намагайтеся пити на спеці як можна багато рідини). Рекомендується більш широке вживання вуглеводів, молочних продуктів з обмеженням продуктів, що містять кислі радикали (каші та ін.) Допомагає обмеження прийому білкової і жирної їжі. При будь-якій можливості варто купатися, приймати душ або хоча б умиватися прохолодною водою.
Так само важливе значення в профілактиці теплового удару має попередня тренування, за допомогою якої можна домогтися підвищення адаптації до дії термічних факторів.
Лікування теплового удару
У разі, якщо симптоми теплового удару таки проявилися, хворого (або себе) необхідно якомога швидше помістити в тінь або в прохолодне приміщення. Укласти горизонтально і підняти ноги, щоб збільшити приплив крові до голови. Розстебнути одяг, брючний ремінь. Побризкати холодною водою на обличчя. Охолодити голову, для чого можна використовувати охолоджуючий термопакет, наявний у стандартній автомобільній аптечці. Обтерти мокрим рушником все тіло. Хороший ефект досягається при вдиханні парів нашатирю. За наявності свідомості напоїти холодною водою.
Якщо симптоми зайшли занадто далеко, людина втрачає свідомість, необхідно проведення більш інтенсивної терапії теплового удару із застосуванням медикаментів в умовах медичного закладу.
Сонячні опіки
Це ще одна неприємність, з якою часто стикаються наші не звикли до активних сонячних променів і не знають міри туристи. Ультрафіолетове випромінювання сонця руйнує клітини шкіри і заподіює пошкодження маленьким кровоносних капілярах. В результаті виникають почервоніння, болючість, пошкоджену ділянку поступово напухає. З'являється сонячний опік. Небезпека в тому, що сонячний опік не виявляється відразу, при засмагу. Хворобливі прояви можуть проявитися через кілька годин. Саме тому слід дотримуватися тимчасових рекомендацій при засмагу, особливо людям зі світлою шкірою, оскільки така шкіра набагато більш вразлива і схильна шкідливому впливу променів.
Незважаючи на те, що сонячний опік пройде сам або піддається лікуванню, він може надати негативні результати в майбутньому. Опік – це серйозна травма для шкірних шарів, і з кожним наступним разом переноситься все більш важче. Після багаторазових опіків на цьому місці з'являться зморшки.
У більш важких випадках може виникнути рак шкіри.
- Необережна поведінка на воді
Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму, джерело чистоти, радості та задоволення. Проте користуватися цим благом матінки-природи потрібно розумно й обережно, адже вода помилок не прощає, а при легковажному ставленні до неї може стати причиною неприємностей і навіть відібрати у людини життя.
Нагадуємо, що відправляючись на відпочинок біля води, забороняється:
- стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, а також у місцях, де невідомі глибина та стан дна;
- розпивати спиртні напої і купатися у нетверезому стані;
- залишати без нагляду малолітніх дітей;
- використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки та ін.;
Забороняється також купання у затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках, морських акваторіях та інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, а також не визначені, як місця масового відпочинку громадян біля води.
Виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення.
- Травматизація
Як свідчить статистика, найпоширенішими травмами, одержуваними на природі, є переломи. Їх число серед загального травматизму сягає понад 27%.
Дещо рідше, 24%, є різного роду розтягування - зв'язок, сухожиль і суглобів.
Одними з найпоширеніших травм є забиття. Ними страждають десь 16% відпочиваючих на природі людей.
Близько 15% травм, якими страждають відпочиваючі, пов'язані з розривом зв'язок і сухожиль.
Одними з найнебезпечніших травм, які іноді навіть можуть загрожувати життю людини (в умовах відсутності кваліфікованої допомоги), є черепно-мозкові травми. На думку фахівців, приблизно 7% від загального числа травм, одержуваних на природі, відносяться до цієї групи.
Приблизно 4% всіх травм пов'язане з різного роду вивихами, які другий раз можуть бути болючіше самого перелому.
Решта 7% травм відносяться до інших груп ризику. Сюди, скажімо, можна віднести укуси диких тварин і комах, отруєння отруйними ягодами і т. д.
Найчастіше отримання різного роду травм залежить від того, наскільки свідомо людина ставиться до самої можливості їх отримати. Якщо любитель відпочинку на природі віддає собі звіт в тому, що прогулянка за місто може стати причиною травмування, така людина завчасно потурбується про те, щоб уникнути можливих неприємностей зі здоров'ям своїм і своїх близьких. Якщо ж ми ігноруємо потенційну небезпеку, то вона обов'язково не проігнорує нас. Крім того, частими супутниками, а вірніше, провісниками травм, є неадекватне пристрасть людини до алкоголю. Саме він у більшості випадків призводить до плачевних наслідків.
- Споживання неякісних харчових продуктів тощо
Кожна людина хоча б раз у житті стикалася з таким неприємним явищем, як харчове отруєння. Найчастіше отруєння виникає при вживанні в їжу неякісних продуктів харчування, з вичерпаним терміном придатності, або продуктів, які готувалися і зберігалися з порушеннями санітарних норм.
Перші симптоми отруєння можуть з'явитися через 30 хвилин після прийому в їжу неякісних продуктів, але іноді до появи ознак захворювання може пройти більше доби. Типові ознаки отруєння їжею:
- болісна нудота;
-багаторазова блювота з'їденої їжею, шлунковим соком, а після безрезультатні позиви до блювоти;
- рясне слиновиділення;
- діарея
- підвищення температури тіла, озноб;
- слабкість, запаморочення;
- розлади функцій центральної нервової системи, що може бути характерно для ботулізму.
Симптоми можуть зберігатися протягом 1-3 днів, поступово стихаючи. Протягом тижня після харчового отруєння потерпілих можуть турбувати слабкість, болі в животі, метеоризм.
При перших ознаках отруєння необхідно зробити постраждалому промивання шлунка. Для цього можна використовувати кип'ячену воду, слабкий розчин марганцівки або соди. Промивання шлунка необхідно робити до тих пір, поки не почне виходити чиста вода.
Після промивання шлунка хворому рекомендується приймати активоване вугілля по 2-3 таблетки кожні 15 хвилин протягом години. Запивати його слід кип'яченою водою.
Рясне пиття необхідно для того, щоб не допустити зневоднення організму в результаті втрати рідини з блювотними масами і стулом. Рекомендується пити кип'ячену воду, неміцний солодкий чай, морси, киселі. Від газованих напоїв слід відмовитися, а вживання алкоголю зовсім неприпустимо.
Протягом першої доби і до стихання симптомів отруєння їжею необхідно забезпечити хворому спокій. Якщо потерпілого турбує озноб, потрібно зігріти його, дозволяється використання грілок.
Після отруєння слід деякий час утримуватися від вживання їжі, з другої доби можна поступово вводити супи з рису і слизові відвари. Продукти, що подразнюють слизову оболонку шлунка, (гостре, мариноване, солоне, копченості) до повного зникнення симптомів харчового отруєння, вживати не рекомендується. Зазвичай симптоми отруєння самостійно проходять протягом тижня.
Негайно звернутися за медичною допомогою необхідно в разі отруєння грибами, при підозрі на ботулізм, а також, якщо хворим є маленька дитина або літня людина. Кваліфікована допомога також потрібна постраждалим, у яких симптоми отруєння не проходять протягом тижня, або протягом 1-2 днів спостерігаються рясна блювота і діарея, що не припиняються при самолікуванні.
З 03.03 по 07.03.2014 року відбудуться
Українські дні захисту від атопічного дерматиту.
Атопічний дерматит - алергічне захворювання шкіри, що виникає, як правило, у дитячому віці в осіб із спадковою схильністю до алергічних захворювань, і характеризується різноманітними запальними змінами шкіри і свербінням. Атопічний дерматит суттєво впливає на якість життя пацієнтів, є причиною порушення сну, зниження активності та розвитку невротичних станів. Найчастіше захворювання розвивається протягом першого року життя. Атопічний дерматит поділяють на алергічний, асоційований із зовнішніми алергенами, і неалергічний. Від 30 до 40% хворих з алергічним атопічним дерматитом захворюють згодом бронхіальною астмою.
Важливу роль у розвитку захворювання, крім спадкових факторів, відіграє контакт з харчовими алергенами і алергенами, що вдихаються. Основними харчовими алергенами у дитячому віці є білки молока, курячого яйця, риби, злаків. З віком ця чутливість трансформується в реакцію на алергени домашнього пилу, кліщів домашнього пилу, пилка рослин.
Перебіг захворювання є хвилеподібним, з періодами загострень і ремісії. Загострення пов'язані з дією різних провокуючих факторів, до яких можна віднести: механічні, фізичні та хімічні подразники; підвищене потовиділення; тютюновий дим; стрес; гормональні чинники; бактеріальну, грибкову та вірусну інфекцію. Влітку у хворих на атопічний дерматит, як правило, наступає поліпшення.
Для атопічного дерматиту характерна різноманітність клінічних форм ураження шкіри з вираженим свербінням, а також розвиток супутніх змін з боку різних органів і систем організму. Дуже часто перебіг захворювання доповнюється проявами бронхіальної астми, алергічного риніту та кон'юнктивіту.
Атопічний дерматит (одне із найпоширеніших дерматологічних захворювань у дітей) — хронічне, незаразне захворювання шкіри, яке проявляється сухістю, свербіжем і запаленням шкіри.
При проведенні неправильного лікування атопічний дерматит часто переходить у наступну стадію захворювання – нейродерміт, а з часом в екзему, яка часто вимагає госпіталізації у стаціонарне відділення.
Розпізнати атопічний дерматит досить легко. Шкіра суха, з часом з’являються тріщини, інколи з мокнуттям. Висипання сверблять, тому діти неконтрольовано, часто вночі, інтенсивно розчухують шкіру. Найтиповішими місцями висипань при атопічному дерматиті є кисті рук, ліктьові та підколінні ямки, задня частина шиї, щоки (особливо у немовлят, що часто називають «діатезом»), живіт та поперек.
Лікування АД ґрунтується на проведенні:
1) елімінаційних заходів та дієтотерапії;
2) загального (системного) лікування;
3) зовнішнього (місцевого) лікування;
4) лікування супутніх захворювань і патологічних станів;
5) лікування ускладнень (наприклад, при інфекції шкіри).
Первинна профілактика АД полягає у попередженні сенсибілізації дитини, особливо у сім’ях, де присутня спадкова схильність до алергічних захворювань. Вторинна профілактика ґрунтується на попередженні маніфестації захворювання або його загострень у сенсибілізованої дитини. Чим вищий ризик розвитку атопії у дитини, тим більш жорсткими мають бути елімінаційні заходи. Профілактика АД полягає також в адекватному лікуванні дітей з початковими проявами захворювання.
У період вакцинації дітям, що хворіють на АД, для попередження загострення захворювання необхідно призначати антигістамінні середники протягом 7–10 днів до та 10–14 після вакцинації. У дітей перших років життя з обтяженим алергологічним анамнезом вакцинацію також пропонується проводити на фоні прийому антигістамінних середників протягом 5–7 днів до та 3–5 днів після вакцинації.
Підґрунтям попередження розвитку АД та профілактики загострень захворювання має бути система поетапних заходів, що вживаються зацікавленими спеціалістами всіх лікувально-профілактичних медичних закладів.
До уваги учасників бойових дій на території інших держав!
2014 рік оголошений Президентом України Роком учасників бойових дій на території інших держав. Країна відзначає 25 річницю виводу військ із Авганістана. Керуючись законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Указом Президента України від 12 червня 2013 року № 329/2013 «Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав», з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, сприяння поліпшенню соціального захисту таких громадян, їх сімей та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, регіонального плану заходів з підготовки і проведення у 2014 році в Дніпропетровській області Року учасників бойових дій на території інших держав затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 12 липня 2013 року № 558/0/3-13, наказу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 29.01.2014 року № 115/0/197-14 «Про проведення місячника приуроченого Року учасників бойових дій на території інших держав у Дніпропетровської області, листа департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 05.02.2014 року КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» сумісно з КЗ «Царичанський РЦПМСД» проводить профілактичні диспансерні огляди учасникам бойових дій з 18.02 по 04.03.2014 року, згідно плану-графіка, в тому числі інвалідів з них, членів сімей загиблих, померлих воїнів з числа учасників бойових дій на території інших держав та огляд немобільних інвалідів вдома. При наявності медичних показань надається першочергова госпіталізація до КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» та комунальних закладів м. Дніпропетровська, м. Дніпродзержинська, фізіотерапевтичної лікарні «Солоний лиман», де функціонують ліжка для надання медичної допомоги ветеранам війни.
До уваги випускників!
Адміністрація КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» інформує Вас що згідно Указу Президента України від 19 березня 1999 року № 262/99 «Про державну підтримку підготовки фахівців для сільської місцевості», керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості» та згідно листа Міністерства охорони здоров’я України від 10.03.2011 № 08.01-47/366, щорічно затверджуються цифри (квоти) цільового прийому сільської молоді на окремі спеціальності до вищих медичних навчальних закладів І –IV рівнів акредитації.
Випускники які забажали вступити по цільовому набору в медичний навчальний заклад повинні звернутися в КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» у квітні-травні з сертифікатом Українського центру оцінювання якості освіти, отриманих вступниками, з характеристикою, довідкою про місце проживання, паспортом та копією паспорта.
Инсульт
Инсульт, или острое нарушение мозгового кровообращения - самое грозное заболевание сосудов головного мозга. Для него характерно возникновение двигательных, поведенческих, умственных, эмоциональных и других расстройств, нарушающих нормальную жизнедеятельность больного.
Чем коварен инсульт? Тем, что на первых этапах его развития человек может не испытывать никаких болевых ощущений. Немеют рука, щека, слегка изменяется речь, иногда появляется головокружение или помутнение зрения. Ни сам больной, ни его родные не подозревают, что происходит мозговая катастрофа. Упускается драгоценное время: те шесть часов от начала развития болезни, когда адекватная терапия может уменьшить размеры поражения мозга.
На долю большинства людей, перенесших инсульт, выпадает тяжелая борьба с его последствиями, связанными с частичной или полной утратой важнейших функций организма — движения, речи, памяти.
В пожилом возрасте нарушения мозгового кровообращения в той или иной степени настигают каждого человека. Доказано, что профилактические мероприятия уменьшают заболеваемость инсультом почти наполовину, а своевременное и правильное лечение значительно повышает шансы больного вернуться к полноценной жизни.
Как происходит инсульт?
Инсульт — это острое нарушение мозгового кровообращения, то есть разрыв, спазм или закупорка одного из сосудов мозга. Инсульт делится на геморрагический (кровоизлияние в мозг) и ишемический (инфаркт мозга).
Наиболее тяжелый вариант болезни — ГЕМОРРАГИЧЕСКИЙ ИНСУЛЬТ.
Он представляет собой осложнение гипертонической болезни. Кровеносный сосуд, не выдержав повышенного давления на стенку, разрывается, при этом кровь попадает в вещество мозга. Возникшее кровоизлияние сдавливает мозг, вызывает его отек и участок мозга погибает.
Подобный инсульт возникает чаще после трудного, напряженного дня. К вечеру голова раскалывается от боли. Предметы начинают видеться в красном цвете, появляется тошнота, рвота, головная боль все усиливается — таковы предвестники удара.
Затем нарушаются движения, речь, чувствительность, возникают состояния от легкой оглушенности до потери сознания и комы — это уже сам инсульт.
Другая разновидность болезни — ИШЕМИЧЕСКИЙ ИНСУЛЬТ.
В этом случае сосуд сохраняет целостность стенки, но ток крови по нему прекращается из-за спазма или закупорки тромбом. Тромбы — возрастные изменения стенки сосуда — способны закупорить сосуд в любом органе, вызывая инфаркт сердца, почки, мозга...
Заботы и стрессы, колебания атмосферного давления и микроклимата, переутомление, вредные привычки — алкоголь и курение, — избыточный вес, резкое колебание уровня сахара в крови — эти факторы могут привести к длительному спазму сосудов головного мозга со всеми атрибутами ишемического инсульта.
Чаще ишемический инсульт — удел пожилых людей. Он наступает ночью либо под утро, может развиваться постепенно в течение нескольких дней, а может иметь преходящий характер (малый инсульт).
Мозг — это не просто сумма нервных клеток, а совокупность зон, отвечающих за те или иные функции организма, поэтому потери зависят от топографической значимости пораженного участка.
В области передних центральных извилин находятся центры управления движениями: в правом полушарии-движениями левой руки и ноги; в левом полушарии-правой руки и ноги.
Если кровообращение нарушено в центре управления движениями, возникает или парез (ограничение объема движений соответствующих конечностей), или паралич (полное отсутствие движений).
Если затронут центр моторной речи (центр Брока), нарушается устная речь и письмо — больной или не может сказать ни слова, или произносит лишь отдельные слова и простые фразы, часто искажая их до неузнаваемости. Однако понимание чужой речи при этом сохраняется. При частичном поражении центра Брока больной говорит с трудом, речь его приобретает “телеграфный стиль”, лишаясь глаголов и связок.
В теменной доле располагается центр общих видов чувствительности. Нарушение кровотока в этом месте влечет за собой расстройство чувствительности: от неприятных ощущений в виде онемения, покалывания, “ползания мурашек” до полной утраты болевой, температурной и других видов чувствительности на противоположной стороне тела.
Мало кто знает, что инсульт уносит не меньше жизней, чем аварии и несчастные случаи.
Очень важно знать врага в лицо. Это поможет выяснить, в какой мере опасность относится к Вам — и успеть принять меры, чтобы избежать ее.
Итак, можно говорить о повышенном риске инсульта, если:
Один или более из Ваших кровных родственников перенес инсульт или инфаркт миокарда;
У Вас диагностирована склонность к микротромбообразованию;
Вы страдаете артериальной гипертонией, стенокардией, дисциркуляторной энцефалопатией;
Вы больны сахарным диабетом;
Вы курите или злоупотребляете алкоголем;
У Вас нарушен липидный обмен, вес тела значительно больше нормы;
У Вас уже были или есть сейчас нарушения мозгового кровообращения: нейро-циркуляторная дистония, транзиторные ишемические атаки, гипертонический церебральный криз;
Профилактика инсульта
В наши дни инсульт во многих случаях ведет к гибели или тяжелой инвалидности больного. Традиционная медицина знает лишь два пути борьбы с инсультом: профилактика — и симптоматическое лечение последствий болезни. “Легче предупредить, чем лечить” — это классическое высказывание в особенности относится к инсульту.
Предупреждение инсульта (и его повторения) заключается в правильном режиме труда и отдыха, рациональном питании и урегулировании сна, нормальном психологическом климате в семье и на работе, своевременном лечении сердечно-сосудистых заболеваний: ишемической болезни сердца, гипертонической болезни. Необходим прием лекарственных препаратов, улучшающих микроциркуляцию сосудов головного мозга, а также препаратов, предупреждающих гипоксию (нехватку кислорода) головного мозга.
Руководство по предотвращению инсульта
1. Знайте свое артериальное давление. Проверяйте его хотя бы раз в год. Если оно повышено - работайте вместе с вашим доктором, чтобы держать его под контролем.
Высокое артериальное давление (гипертензия) является ведущей причиной инсульта;
Если верхнее число (ваше систолическое артериальное давление) постоянно выше 140 или если нижнее число (ваше диастолическое артериальное давление) постоянно выше 90, проконсультируйтесь с вашим врачом;
Лекарственная терапия артериальной гипертензии постоянно улучшается. При правильном подборе препаратов вы не будете испытывать побочных эффектов, и качество вашей жизни не пострадает. 2. Узнайте, нет ли у вас мерцания предсердий.
Мерцание предсердий - это нерегулярные сердечные сокращения, нарушающие сердечную функцию и позволяющие крови застаиваться в некоторых отделах сердца;
Кровь, которая не движется по телу, может сворачиваться;
Сокращения сердца могут отделить часть тромба в общий кровоток, что может привести к нарушению мозгового кровообращения;
Доктор может установить диагноз при тщательном исследовании вашего пульса;
Мерцание предсердий может быть подтверждено электрокардиографией. При наличии у вас мерцания предсердий врач может предложить вам прием препаратов, уменьшающих свертываемость (наиболее часто для этого используется аспирин).
3. Если вы курите, прекратите.
Курение удваивает риск инсульта;
Как только вы прекратите курить, риск инсульта у вас начнет сразу же снижаться;
Через пять лет риск развития инсульта у вас будет таким же, как у некурящих.
4. Если вы употребляете алкоголь, ограните прием.
Избыточный прием алкоголя повышает риск развития инсульта;
Помните, что алкоголь может взаимодействовать с принимаемыми вами лекарствами, и он опасен в больших дозах.
5. Узнайте нет ли у вас повышенного уровня холестерина.
Узнайте содержание холестерина у вас;
Увеличение содержания холестерина повышает риск развития инсульта;
Снижение уровня холестерина (если он был повышен) снижает риск развития инсульта;
Снижения содержания холестерина у большинства людей удается добиться диетой, физическими упражнениями, и лишь у некоторых требуется медикаментозная терапия.
6. Если у вас диабет, строго следуйте рекомендациям вашего врача для контроля диабета.
Наличие диабета повышает риск развития инсульта, но контролируя состояние диабета, вы можете снизить риск развития инсульта.
7. Используйте физические упражнения для повышения вашей активности в обычной жизни.
Ежедневно занимайтесь физическими упражнениями;
Ежедневная прогулка в течение 30 минут может улучшить состояние вашего здоровья и снизить риск инсульта;
Прогуливайтесь с друзьями, это может перейти в привычку;
Если вам не нравятся прогулки, выберите другие виды физической активности, подходящие стилю вашей жизни: велосипед, плавание, гольф, танцы, теннис и прочее.
8. Рекомендуется диета с низким содержанием соли и жира.
Уменьшая количество соли и жира в питании, вы снизите ваше артериальное давление, и, что более важно, снизите риск развития инсульта;
Стремитесь к сбалансированному питанию с преобладанием фруктов, овощей, круп и умеренным количеством протеина ежедневно.
9. Если вы отметили у себя следующие признаки нарушения мозгового кровообращения, немедленно обращайтесь за медицинской помощью.
Внезапная слабость или потеря чувствительности на лице, руке или ноге, особенно, если это на одной стороне тела;
Внезапное нарушение зрения на один или оба глаза;
Трудность речи или понимания простых положений;
Головокружение, потеря равновесия или координации, особенно при сочетании с другими симптомами, такими как нарушенная речь, двоение в глазах, онемение, или слабость;
Внезапная, необъяснимая, интенсивная головная боль.
В области проводиться неделя Всемирного дня сердца
с 23.09 по 28.09.2013 года
Как сообщает ВОЗ, в мире около 9,4 миллионов людей ежегодно умирают от сердечно-сосудистых заболеваний. Среди них 51% людей гибнет от инсульта и 45% — от ишемической болезни сердца и их осложнений.
Заболевания сердечно-сосудистой системы занимают первое место среди прочих заболеваний и являются одной из главных причин смертности во всех индустриальных странах. Тяжелые заболевания сердечно-сосудистой системы у взрослых часто могут иметь начало уже в детском возрасте, что указывает на важность их наиболее ранней профилактики.
Уже в детском возрасте нужно учитывать наиболее важные факторы риска, которые могут способствовать возникновению коронарных заболеваний.
К ним относятся: гиперлипопротеинемия, гипертензия, ожирение, сахарный диабет, гиподинамия, различные нарушения обмена веществ, подагра, наследственная отягощенность (ранние инфаркты миокарда, гипертоническая болезнь и др.), курение, психические стресс-ситуации.
Артериальная гипертензия является основным симптомом гипертонической болезни. Согласно рекомендациям ВОЗ диагноз гипертонической болезни следует ставить, если диастолическое давление более 95 мм рт. ст., или верхнее систолическое давление более 160 мм рт. ст. Во многих странах мира повышение артериального давления выше 140/90 мм рт. ст. рассматривается как артериальная гипертензия.
Артериальной гипертензией страдает 20-30% взрослого населения. С возрастом распространенность заболевания увеличивается и достигает 50-65% у лиц старше 65 лет.
Увеличение средней продолжительности жизни и возрастание числа людей с избыточным весом являются факторами риска развития артериальной гипертензии.
Также факторами риска являются курение, злоупотребление алкоголем, гиподинамия, сахарный диабет II типа. Указанные факторы риска развития артериальной гипертензии также являются факторами риска развития осложнений данной патологии.
Для постановки диагноза "артериальная гипертензия" решающее значение имеет измерение артериального давления. Из-за простоты определения артериального давления, данный метод получил повсеместное распространение.
Профилактика и лечение артериальной гипертензии позволяют снизить летальность, а также риск развития ишемической болезни сердца, заболеваний почек и др. осложнений гипертензии.
Все методы профилактики и лечения артериальной гипертензии можно разделить на: нефармакологические; фармакологические.
Нефармакологические методы профилактики и терапии артериальной гипертензии, в первую очередь, направлены на изменение образа жизни, чтобы ограничить воздействие гипертензивных факторов на организм пациента.
Считается, что изменение образа жизни может быть более эффективным для предотвращения развития артериальной гипертензии, чем для ее лечения.
Однако даже в тех случаях, когда артериальная гипертензия уже развилась, изменение образа жизни позволяет уменьшить риск коронарной и церебральной смерти, а также вероятность развития сахарного диабета II типа и ожирения на фоне артериальной гипертензии.
Нефармакологические методы коррекции артериального давления включают в себя следующие мероприятия:
Отказ от курения или снижение числа выкуренных сигарет. Это уменьшает риск развития сердечно-сосудистых заболеваний на фоне артериальной гипертензии.
Снижение массы тела, которое показано всем лицам с артериальной гипертензией, если их масса тела на 15% и более превышает нормативные значения ИМТ.
Уменьшение потребления соли до 5 мг/сут. Переход на малосолевую диету позволяет снизить артериальное давление как у лиц без ожирения, так и у лиц с ожирением, а также снизить смертность. Уменьшение потребления соли увеличивает терапевтическое действие всех гипотензивных препаратов.
Ограничение потребления жидкости до 1,2 л/сут, включая супы, компоты, кисели и т.д.
Увеличение физической активности должно проводиться постепенно. У лиц, регулярно занимающихся физическими упражнениями, артериальная гипертензия протекает более доброкачественно, чем у пациентов, страдающих гиподинамией.
Ишемическая болезнь сердца (ИБС) и ее осложнения - инфаркт миокарда и мозговой инсульт -являются основной причиной смерти от сердечнососудистых причин.
Существует множество факторов риска развития инсульта, однако воздействие на них существенно снижает вероятность развития данного заболевания.
Образ жизни. Курение повышает риск развития инсульта, при этом степень риска прямо пропорциональна количеству выкуриваемых сигарет.
Незначительное или умеренное потребление алкоголя снижает риск развития ишемического инсульта, однако злоупотребление алкоголем повышает риск развития геморрагического инсульта.
Как можно было заметить из данных, приведенных выше, все сердечно-сосудистые заболевания имеют сходные факторы риска.
Администрация КУ «Царичанская ЦРБ»ДОС» приглашает всех жителей посетить лечебные учреждения района, даже при удовлетворительном самочувствии, где вас осмотрит врач, измерит кровяное давление, при необходимости после 45 лет проведет электрокардиографическое исследование и по результатам осмотра даст рекомендации как избежать заболевания сердечно-сосудистой системы, в том числе гипертонической,, ишемической болезни сердца и их осложнений.
На первом месте по отравлениям стоят в основном не такие ядовитые грибы, как мухоморы и бледные поганки, которые всем известны, а грибы двойники, называемые «ложными». Существуют «ложные» белые, подосиновики, подберезовики, лисички.
Можно ли отличить несъедобный гриб от съедобного?Специалисты считают, что нельзя вывести универсального правила. Единственная гарантия от отравлений — знание признаков отдельных видов, различий между ними.
Лисички и двойники
Разница между настоящими и ложными лисичками заметна на глаз. Главных отличительных признаков два. У ложных лисичек круглая воронка шляпки с ровными краями, а у настоящих гофрированная шляпка с изогнутыми бахромчатыми краями. И цвет гриба другой: яичножелтый у съедобных, а красноватооранжевый, красномедный у несъедобных. Тверда деревянистая мякоть поганок. У них гуще окрашены пластинки. Ложные лисички растут по соседству с настоящими. Ложные лисички не ядовиты — и это радует, но на вкус они совершенно несъедобны.
Ложный белый
Ложный белый гриб очень похож на боровик. В литературе этот гриб называют желчным. Грибникам он известен как горький гриб. У желчного гриба трубчатый слой шляпки розового цвета и на сломе мякоть краснеет. Ножка имеет темный сетчатый рисунок, у земли слегка клубневидная. Главное отличие — горький вкус, который не исчезает при любой обработке. Гриб не ядовит, поэтому его можно попробовать на вкус.
Главный принцип сбора грибов
Каждый собирает лишь те грибы, которые знает и умеет различать в любых условиях, знает как выглядят молодые и старые плодовые тела, какие они бывают в сухую погоду, какими в дождь и т.д.
Моховики и двойники
Ложные маслята встречаются крайне редко. Говорят, что у настоящих маслят верхняя пленочка (кстати, ее обязательно надо снимать перед приготовлением, так как она дает горечь) тянется, а у ложных — нет. Еще сообщают, что у ложных маслят изнанка красноватая.
Но вот что говорят опытные грибники: если вы сомневаетесь в съедобности гриба, выдерните его со всей ножкой. У несъедобного гриба на конце ножки — обязательное ярко выраженное утолщение.
Грибы, которые считаются съедобными, при определенных условиях могут стать ядовитыми, если:
в старых грибах размножились ядовитые микроорганизмы;
грибы выросли в лесу, который был обработан пестицидами и гербицидами;
грибы найдены у дорог — они могли аккумулировать ядовитые тяжелые металлы;
грибы нуждающиеся в соответствующей тепловой обработке, были съедены в сыром виде.
Опята и двойники
Отличить съедобные опята от нескольких видов ложных можно, обратив внимание на шляпки грибов и на «юбочку» на их ножке. У всех ложных опят отсутствуют чешуйки на шляпках и паутинистое кольцо («юбочка») на ножке, также ложные опята обычно ярче и глянцевее съедобных опят. Правда, у совсем молодых настоящих опят юбочка может быть совсем не выражена. Поэтому, если вы не знаете отличия ложных опят от настоящих, пойдите в лес с опытным грибником — пусть он вам покажет все на деле.
Тон шляпок ложных опят может варьировать от серно-желтого до кирпично-красного (в зависимости от вида). Съедобные же опята имеют скромную неяркую светло-коричневую окраску. Съедобные опята имеют приятный грибной аромат, а несъедобные — противный землистый запах. Но если вы сомневаетесь в съедобности гриба, то ни в коем случае не берите его себе в корзинку!
Первая помощь при отравлении грибами, для этого необходимо:
немедленно вызвать врача;
сделать промывание желудка;
дать пострадавшему активированный уголь, уложить его в постели и поить водой или крепким чаем;
сохранить для уточнения диагноза все несъеденные грибы.
Шампиньоны и двойники
Бледную поганку можно спутать с сыроежкой и шампиньоном. Однако от шампиньона ее отличает вольва («горшочек») у основания ножки и зеленоватый цвет, а у сыроежек, в отличие от бледной поганки, к тому же нет «юбочки» на ножке.
И последние. При отравлении грибами категорически запрещены алкогольные напитки, так как они облегчают распространению яда в организме.
Пам'ятка
для осіб, які виявили бажання здати кров або плазму
ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ?
- донором може бути будь-яка людина віком від 18 до 60 років, яка не має медичних
протипоказань до здачі крові та її компонентів,
- на донацію донор повинен прийти з паспортом (оригінал) з пропискою
Дніпропетровської області та ідентифікаційним кодом (копія).
ПІДГОТОВКА ДОНОРА
- донор повинен бути в чистому вигляді. Забороняється прийом алкоголю, медикаментів і жирної їжі
протягом доби перед кроводачею,
- напередодні виключити із раціону жирне, смажене, гостре, копчене, молочні продукти, яйця, масло,
- рекомендується напередодні та перед кроводачею: солодкий чай, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, картопля, макарони
на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти,
- донор не має права приходити на кроводачу хворим (підвищена температура, нежить, головний біль).
- донор перед здачею крові або плазми проходить лабораторне та медичне обстеження (гемоглобін, група крові, огляд
терапевта),
- дозу кроводачі або плазмодачі визначає лікар,
- перед кроводачею донор забезпечується легким сніданком (солодкий чай, печиво), після кроводачі-компенсація на обід.
Відзначення "Дня медичного працівника"
В актовому залі КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» 14.06.2013 пройшла урочиста зустріч медпрацівників всіх лікувально профілактичних закладів району присвячена державному святу «Днь медичного працівника» на якій виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Стрілець В.А., голова Царичанської районної ради Стежка В.С., головний санітарний лікар
Царичанського, Магдалинівського та Петриківського районів Погоріла С.М. сердечно привітали присутніх з днем медичного працівника, подякували за сумлінну працю, успішне втілення в життя проекту реформування галузі охорони здоров’я , побажали всім міцного здоров’я, сімейного добробуту та успіхів у роботі, а також нагородили майже 30 медпрацівників грамотами та цінними подарунками за досягнення в роботі.
Були зачитані накази головних лікарів медичних закладів з подякою за сумлінну працю окремих медпрацівників та обслуговуючого
персонал по всім підрозділам лікарень.У звязку з наступаючим 14 червня Всесвітнім днем донора окремі медпрацівники за активну участь у безоплатному донорстві нагороджені цінними подарунками.
Після зустрічі силами учасників районного будинку культури був даний святковий концерт, який вела завідуюча відділом культури і туризму Царичанської райдержадміні-страції Сабарня О.М..
Голова профспілкового комітету медичних працівників КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» Марченко Т.В. від імені усіх медпрацівників подякувала учасників концертної бригади за гарний концерт і теплу зустріч.
До уваги осіб з гіпертонічною хворобою
В Царичанському районі успішно реалізовується пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
Так за квітень і травень місяць в аптеках району отримали по рецептам виписаних лікарями всіх закладів 1330 мешканців, які страдають на гіпертонічну хворобу, по зниженим цінам.
Сума відшкодувань державою аптекам вартості лікарських засобів склала 9880 гривень.
Слід нагадати, що рецепт виписаний лікарем дійсний 10 діб. Кожний хворий на гіпертонічну хворобу може отримати 2 рази на місяць у лікаря рецепт на ліки. Отже це реальна допомога і турбота за стан здоров’я населення держави успішно втілюється в нашому районі.
Привітання зі святом «Всесвітнього дня захисту дітей»
У Всесвітній День захисту дітей 01.06.2013 р. у КЗ «Царичанська ЦРЛ»ДОР» в дитячому відділенні виконуюча обовя’з-ки головного лікаря Людмила Анатоліївна Дерець разом із завідуючою дитячим відділенням Іриною Леонідівною Монею привітала дітей і мам які знаходились на стаціонарному лікуванні зі святом та побажала їм скорішого одужання.
Турбота про ветеранів ВВВ
В канун праздника «Дня Перемоги» в лікарню «КЗ»Царичанська ЦРЛ»ДОР» завітали представники райдержадміні-страції на чолі голови Стрілець В.А., начальника управління праці та соціального захисту населення Омелян А.А., зам. голови держадміністрації Лопатко Т.В., які разом з головним лікарем Квітницьким Е.А. та завідуючими відділеннями Марченко Г.І., Жадан О.М. поздоровили ветеранів ВВВ які знаходяться в канун праздника на лікуванні з праздником Великої Перемоги над фашизмом, побажали їм міцного здоров’я та скорішого виздоровлення.
Всім учасникам Стрілець В.А. вручив цінні подарунки. Учасники ВВВ були дуже схвильовані великою увагою до них, висказали задоволення тим, що вони знаходяться в гарно обладнаних палатах в яких мається і холодильники і телевізори по яким вони щодня слідкують за подіями в країні.
Також ветерани виразили благодарність за чуйне відношення медпрацівників до хворих, безкоштовне лікування та чотирьохразове харчування, і виразили впевненість, що при такому відношенні до них з боку районної адміністрації та медичних працівників, як бувшим воїнам захисникам Вітчизни не мають права в короткий термін не виздоровіти.
Водійська комісія
В КЗ « Царичанська ЦРЛ»ДОР» відновила роботу водійська комісія, яка працює кожні:
вівторок з 09:00 до 16:00
п’ятницю з 09:00 до 15:00
Видача довідок проходить в кабінеті № 26.
При проходженні комісії при собі необхідно мати:
1. паспорт
2. військовий квіток
3. амбулаторну картку
4. 2 фотокартки
5. посвідчення про інвалідність
6. квитанцію про оплату послуги
Пілотний проект в дії
Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в Царичанському районі успішно реалізується.
На гіпертонічну хворобу страждає значна кількість дорослого населення до 25-35% . Успішно подолати цей недуг і не отримати ускладнень можливо лише коли хворі отримують гіпотензивні ліки постійно, тому це лікування для населен-ня обходиться дуже дорого для сімейного бюджету.
Проектом передбачено значна знижка цін на медикаменти різницю яку компенсує держава.
Отже кожний гіпертонік може заздалегідь прорахувати яку економію коштів він за рік отримує за рахунок держави купуючи медикаменти знижка на окремі яких складає від 20 до 80 %.
Лікарі всіх медичних закладів району готові виписати кожному щомісячно рецепти на медикаменти а аптечні заклади відпустити по зниженим цінам.
Шановні мешканці району подбайте про своє здоров’я звертайтесь до лікарів своєчасно ат же здоров’я у ваших руках.
Пілотний проект це багаторічна державна програма для всього населення країни.